Novinky

Warning: explode() expects parameter 2 to be string, array given in /web/htdocs4/mskvasicecz/home/www/wp-content/themes/kiddy/content-blog.php on line 7
27Bře2024

Ve středu 17.4. od 9.00 hod. čeká na děti divadelní představení divadla Rolničky

s názvem „Jak krtek zachránil les“.

65,-/dítě, placeno z KRPŠ

27Bře2024

V pondělí 15.4. půjdou předškolní děti do naší místní knihovny, kde se seznámí  se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou, která nám představí  své knihy a přečte dětem krátké ukázky a hádanky.

Na setkání s ní se velmi těšíme.

21Bře2024

Zvýšení úplaty za vzdělávání v MŠ

Od školního roku 2024/2025 bude zvýšena úplata za předškolní vzdělávání dle usnesení č. 338/24 Rady obce Kvasice.

Výše úplaty za předškolní vzdělávání v mateřské škole činí 700 Kč s účinností od 1.9.2024.

5Bře2024

Jarní fotografování v MŠ ( ke svátku maminek )

Ve středu 10.4.2024 ve tř.Motýlků

Pokud máte o fotografování Vašeho dítěte zájem, zapište se do připravených seznamu v přízemí na velké nástěnce.

Sada obsahuje velké, malé foto, pasová fotografie, celkem 9 ks fotografií za 450,- Kč různé velikost.

1Bře2024

Nabídka Ozdravného pobytu v Rajnochovicích, Hotel Polom
Termín: 17.6.-21.6.2024
Cena za 1 dítě i s dopravou cca 3.900,- Kč

Na ozdravný pobyt se odjíždí ráno v pondělí 17.6., návrat 21.6.2024 v pátek odpoledne.

V ceně zahrnuto:Doprava, ubytovaní a plná penze, výlety do okolí Rajnochovice, Hostýn, návštěva ranče, možnost projížďka na koních, drobné občerstvení pro děti (zmrzliny),…

Ozdravný pobyt určen pro děti 5+ ( ve školním roce 2023/2024 dosáhnou 5 let).

Prosíme zapisovat děti, které zvládnou odloučení od rodičů!
Informace na hlavní nástěnce MŠ.

4Led2024

Plavecký výcvik

Další lekce plaveckého  výcviku proběhne 4.4.2024 ( 28.3. se plavání nekoná z důvodu Velikonočních prázdnin na ZŠ )

Plavecký výcvik začíná 18.1.2024 do 11.4.2024  ( vždy ve čtvrtek), plavání se nekoná pouze 22.2.2024 ( jarní prázdniny ) a 28.3. ( Velikonoce ).
Celkem 11 lekcí.
Výcvik bude probíhá každý čtvrtek od 8.45 – 9.30 hod. na plaveckém bazéně v Kroměříži.

Doba lekce je 45 minut. ( nástup, prezentace, výuka, závěrečný nástup).
Odjezd od MŠ bude vždy v 8:00 hod., návrat do školky na oběd.
Svačina je zajištěna.

Prosíme rodiče, aby přivedli své dítě do MŠ do 7:30 hod.

4Led2024

V úterý 2.4.2024 proběhne další hodina flétny pro zapsané děti.

23Lis2023

Další lekce angličtiny   ve čtvrtek  4.4. 2024 ve 14.15  hod ve tř.Motýlků.( 28.3.2024 se hodina angličtiny nekoná z důvodu Velikonočních prázdnin na ZŠ ).

Lektor si děti ze třídy vyzvedne a odvádí po ukončení angličtiny do své třídy.
Prosíme, abyste tuto dobu respektovali.

Děkujeme.

30Srp2023

První den všech dětí:
Na šatně bude mít dítě připravenou svou skříňku se jménem Vašeho dítěte a obrázkem, který jej bude doprovázet po celý školní rok.
Náhradní věci dejte dětem do jejich skříňky.
I děti, které už do školky chodily může být návrat po prázdninách obtížný. Nenechte se vyvést z míry, určitě si rychle vzpomenou.
První schůzka s rodiči dětí proběhne V PONDĚLÍ 11.9.2023 OD 16.00 HOD.,tř.SLUNÍČKA.
Seznámíme Vás s plánovaným chodem školky a zodpovíme Vám Vaše dotazy.

PŘEDBĚŽNÝ PLÁN AKCÍ
Také v letošním školním roce máme naplánovanou řadu akcí. Akce budeme zveřejňovat dostatečně dopředu.
Dále chceme uspořádat Tvoření pro maminky a Den otců – zde si termíny domluvíme dle Vašich možností tak, aby se mohlo účastnit co nejvíce z Vás.

Zájmové aktivity:
Naším cílem je ušetřit rodičům cestování za různými zájmovými aktivitami.
Snažíme se tedy zajistit kroužky u nás. Všechny kroužky budou probíhat od konce září nebo začátku října.

Hudební kroužky – 1x za týden, ve 2.skupinách po 6 dětech, začátečníci a pokročilí, ve spolupráci s D-Music, lektor Herbert Novotný, opět bude možnost hry na flétnu
Logopedický kroužek – 1x za 14 dní, skupinky dětí (vytipované děti dle potřeby), pí.učitelka Michalea Vachová
Kroužek angličtiny –1x za týden, max.počet dětí 10, paní Eliška Floriánová

Moc se na Vás a hlavně na všechny děti těšíme a přejeme krásný zbytek prázdnin:)

Tým Mateřské školy Kvasice

30Srp2023

První den ve školce a jiné praktické informace

Prvním dnem ve školce pro děti bude pondělí 4.9. 2023.
Školka je otevřena od 6,00 hodin do 16.00 hod.
Víme, že vstávat po prázdninách je trošku náročné, prosíme ale, abyste se snažili o příchod do 8:00.
Celkově ve školním roce prosíme opravdu o dodržování časů příchodů do školky. Je to zejména ve prospěch Vašich dětí. Chápeme, že není někdy jednoduché děti přesvědčit ke stávání, ale pokuste se dát dětem ráno dostatek času ale i pevné hranice odchodu. Děti, které přichází do školky později (po 8.00), přichází už do“zapracované” skupiny, kde ostatní děti již na něčem pracují, s něčím si hrají. Pro dítko je opravdu lepší, když si čas ráno rozvrhnete tak, aby jste stihli ve školce být mezi 7.30 – 8.00 hod.
Vyzvedávání po obědě je možné od cca 12:00 do 12:30 nejpozději, odpolední vyzvedávání je
Možné nejlépe od 14:15. Samozřejmě je možné také dle individuální dohody s personálem.

Děti do školky potřebují:

• Přezůvky – papuče, capáčky
  • Náhradní oblečení do třídy (1 sada obvykle stačí, ale u dětí, které si teprve zvykají bez plen je lepší mít oblečení
  • Oblečení na ven dle ročního období a počasí – opravdu chodíme ven za každého počasí! Osvědčilo se pogumované oblečení nebo softshellové (případně pláštěnku).
  • Boty na ven – do každého počasí
  • Pyžamo (pro děti, které ve školce spí)

Prosím, označte viditelně dětem všechno jejich oblečení i boty jménem!

U oblečení prosím volte takové, které si je dítě samo schopno obléct – tj. bez zapínání na ramenou, nebo příliš upnuté.
Oblečení nedávejte dětem příliš mnoho. Ztrácí přehled a hůře se jim ve věcech udržuje pořádek.

Load More