Opatření pro provoz mateřské školy od 12.10.2020

Vážení rodiče,

z důvodu zhoršení epidemiologické situace je MŠ po konzultaci se zřizovatelem nucena opětovně přistoupit k preventivním opatřením, které jak doufáme zabrání výskytu onemocnění Covid-19 v naší mateřské škole.

S platností od 12. 10. 2020 přistupujeme k těmto opatřením:

1. Při ranním příchodu nebo při odpoledním odchodu dítěte, nebude do budovy Mateřské školy umožněn vstup rodičům nebo doprovázející osobě.

U vchodu MŠ bude zaměstnanec MŠ, kterému předáte zdravé dítě bez jakýchkoliv příznaků respiračního onemocnění, a ten mu změří tělesnou teplotu a následně   předá dítě do třídy, kterou navštěvuje.

Pokud u vchodu nebude nikdo přítomen, zazvoníte si na třídu, do které Vaše dítě chodí a paní učitelka si dítě přijde převzít, nebo Vám naopak dítě přivede.

2. Děti si budou do MŠ nosit batůžky s vlastní lahví na pití, které jim bude paní učitelka během dne doplňovat.

3. V případě, že se během dne u dítěte objeví známky respiračního onemocnění, bude neprodleně telefonicky kontaktován jeden z rodičů, který je povinen si dítě co nejdříve z MŠ vyzvednout. V mezičase bude dítě izolováno od ostatních dětí. Prosíme rodiče, aby každé dítě mělo pro tento případ v batůžku čistou roušku, kterou použijí, pokud by tato situace nastala, až do zjištění zdrav. stavu nemocného.

4. Po dobu výskytu onemocnění COVID-19 se zakazuje nošení vlastních hraček a hlavně plyšáků z domova, které mohou být původci přenesení virů do prostor MŠ.

Děkujeme, že budete tato opatření respektovat a doufáme, že pomohou zabránit výskytu onemocnění ve školce a že tím pádem nebudeme nuceni Mateřskou školu uzavřít.