Informace pro rodiče ohledně žádosti o ošetřovné

Informace pro rodiče ohledně žádosti o ošetřovné a výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení

Aktuální informace k možnosti čerpání ošetřovného po dobu uzavření školských zařízení a jakým způsobem bude ošetřovné vypláceno.

  1. Podmínkou pro nárok na ošetřovné z důvodu uzavření dětského/školního zařízení je, aby bylo dítě v den, od kterého začínáte pečovat, mladší 13 let (tj. musí to být nejpozději den před třináctými narozeninami dítěte). Pokud dítě dosáhne 13. narozenin v průběhu péče, neztrácíte nárok na ošetřovné.
  2. Škola Vám vystaví potvrzení „Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření škol.zařízení“, kde škola vyplní, od kdy je škola uzavřena (školy tento tiskopis mají k dispozici, telefonicky o něj požádáte, obratem Vám jej elektronicky zašlou).
  3. Tento tiskopis v části „B“ vyplníte osobními údaji, jménem Vašeho dítěte, o které doma pečujete, od kdy o něj pečujete a nezapomeňte vyplnit číslo účtu, na který Vám platba bude následně zaslána. Vyplněný tiskopis předáte svému zaměstnavateli, ten zajistí předání na OSSZ.
  4. Aby bylo možné dávku vyplatit, musíte zaměstnavateli  ještě po skončení kalendářního měsíce doložit vyplněný tiskopis „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“. V tomto tiskopisu vyplníte osobní údaje a hlavně dny, ve které jste o Vaše dítě pečovali a na základě tohoto výkazu bude OSSZ dávku vyplácet.

Výkaz o péči dítěte ke stažení ZDE
Žádost o oštřovné ke stažení ZDE